Середа, 10 березня 2021 10:37

Як правильно вибрати цеглу?

Цегла — це найпопулярніший, потрібний, доступний і практичний будівельний матеріал, який широко використовується при зведенні різних будівель і споруд. Він відрізняється високою міцністю, надійністю, довговічністю, а також володіє прекрасними тепло- і звукоізоляційні характеристики.

Керамічна цегла по праву вважається еталоном будівельних матеріалів. Її характерний червоний колір отримують в результаті випалення глини. Своєю чергою, біла силікатна цегла на 90% складається з піску і на 10% з вапна і різних добавок, тому багато професійних і досвідчених будівельників не сприймають її серйозно. До того ж через нестачу водостійкості силікатну цеглу не можна використовувати при будівництві фундаменту, а її нестійкість до перепадів температур не дозволяє застосовувати її при кладці печей і труб. Крім того, шляхом гладкої поверхні силікатну цеглу незручно тинькувати.

Стандартний розмір керамічної цегли 250х120х65 мм. Однак доступне різноманіття варіантів вражає уяву: сьогодні є і півторачки, і подвійні (250/120/138 мм). Так, наприклад, багато хто вважає, що використання подвійної цегли не тільки економить кошти, витрачені на будівництво, а й дозволяє скоротити терміни зведення конструкції.

Чому цегла буває різного кольору?Чому цегла буває різного кольору?

Біла, жовта червона, коричнева — колір цегли може бути будь-яким і визначається складом глини. У більшості випадків в процесі виробництва популярний будівельний матеріал набуває «традиційний» червоний колір, в той самий час, в деяких випадках цеглини після випалення набувають помаранчевого, жовтого або навіть білого відтінку. Який колір вибрати для свого майбутнього об'єкта — вирішуєте тільки ви, оскільки на властивості цегли він абсолютно не впливає.

Пустотіла або повнотіла цегла

Сьогодні у продажу широко представлена як пустотіла, так і повнотіла цегла. Порожнечі в деяких випадках можуть досягати 50%, і від них безпосередньо залежать теплові характеристики об'єкта будівництва. До того ж пустотілі блоки мають меншу масу і дозволяють значно зменшити навантаження на фундамент.

З точки зору будівельників пустотіла більш зручна у використанні, оскільки невеликі порожнечі менше забиваються розчином. Більш того, пустотіла цегла забезпечить відмінну звукоізоляцію вашого будинку, позбавляючи від надокучливого шуму.

Про що «говорить» марка цегли

На які характеристики варто звернути увагу при виборі цегли? Звичайно, тут йдеться про її надійність і міцність, оскільки житлові будинки будуються з метою експлуатації протягом десятиліть. У кожної партії цегли повинен бути технічний паспорт, в якому вказана її марка. Так, наприклад, М100 витримує навантаження в 100 кг / кв.см, а цегла М150 - 150 кг / кв.см

У якому випадку слід вибрати ту чи іншу марку? Цегла М100 ідеально підходить для котеджів, між тим цегла М150, як правило, використовується при будівництві багатоповерхових будинків. В цілому, слід зазначити, що міцність цегли знаходиться в межах від 75 до 300.

Стійкість до морозівСтійкість цегли до морозів

В Україні слід вибирати цеглу, з огляду на погодні умови та сезонні перепади температур. Так, наприклад, показник морозостійкості МРЗ 35 означає, що при випробуваннях морозами дана цегла витримає 35 циклів послідовного заморожування і відтавання. Звичайно, існують цеглини й з меншими показниками морозостійкості, проте їх застосування виправдане тільки в умовах теплішого клімату. І, навпаки, для українських кліматичних умов більш виправдано будівництво з морозостійкої цегли, яка не втрачає своїх властивостей після 50 або навіть 100 циклів відтавання/заморожування.

Як визначити бракЯк визначити брак цегли

Отже, як же визначити ідеальну цеглу? Виробники стверджують, що кращі зразки можна «вирахувати» за кольором і звуком. Так, наприклад, серцевина матеріалу повинна бути більш яскравого і насиченого кольору в порівнянні з його краями. Відповідно до Держстандарту, на поверхні лицьової цегли повинні бути відсутніми будь-які відколи, тріщини, вибоїни. Більш того, матеріал, який проходив температурну обробку менше або більше встановленого часу, теж є браком. Він довго не прослужить і вже через деякий час почне руйнуватися від морозу або вогкості.

Як позбутися від «вишколів»

Уявіть, що ви побудували собі будинок, а на його стінах з'явилися білі розводи (або виколи). З чим це може бути пов'язано? Такий ефект може бути викликаний сіллю або розчином для кладки, які проникли в структуру цегли. Появі небажаних вишколів можна запобігти, якщо під час опадів зупинити кладку, накрити будівлю дахом, а його фасад обробити спеціальним захисним складом. Іншою причиною візерунка з вишколів може стати невідповідність типу цегли виду розчину. Однак, в будь-якому випадку, не варто впадати у відчай, якщо на вашій стіні з'явилися несподівані білі розводи: спеціальні змиви повністю дозволять усунути причину вашого занепокоєння.

Як формується ціна на цеглу

Слід зазначити, що вартість цегли залежить від декількох факторів, причому основним з них є виробник. До середнього цінового сегмента належить цегла з Івано-Франківщини та сусідніх регіонів. Вартість цегли також багато в чому залежить безпосередньо від продавця і каналу збуту (кількості дрібних і великих гуртовиків, роздрібних торговців і дистриб'юторів). Безумовно, у компанії або заводу-виробника ви зможете придбати цеглу за вигіднішою ціною, ніж у дистриб'юторів, через те, що на ринку будівельних матеріалів продавці часто збільшують заводську ціну мінімум у 2 рази. Третій не менш важливий фактор — марка цегли. Так, наприклад, вартість «двохсотки» може бути на 20-30% вище, ніж ціна «сотки».

Як вибрати відмінну цеглу: корисні поради

  • Завжди купуйте лицьову цеглу і рядову цеглу однієї й тієї ж марки. Ця умова забезпечить рівномірну міцність стін;
  • Попросіть показати вам паспорт товару або сертифікат відповідності на цеглу, не бійтеся витратити свій час на вивчення і зіставлення даних;
  • Обов'язково перевірте перед покупкою, що купуєте ту цеглу, яку вам необхідно (наприклад, фасонна, порожниста, шамотна фактурна, пічна);
  • Намагайтеся використовувати лицьову цеглу для будівництва з однієї й тієї ж партії, щоб стіни мали однакові відтінки кольору;
  • Якщо ви хочете заощадити, то пам'ятайте, що найкраще купувати цеглу в весняний період до початку сезонного зростання цін; і, навпаки, взимку купувати цеглу не рекомендується.

Про нас

Продаж та доставка цегли напряму від заводів із подальшим розвантаженням маніпулятором. Оплата тільки після розвантаження. Всі ризики беремо на себе!


067 751-44-64
095 814-03-01

Для клієнтів

______________________________ Замовити цеглу:
067 751-44-64
095 814-03-01